Logo Bioikos
O nas

O nas

Mamy ponad 20-letnie doświadczenie
jako producent gotowych elementów do budowy
domów z bali syberyjskich.

Logo Bioikos
wióry

BIOIKOS to zespół doświadczonych fachowców z zakresu budownictwa drewnianego. Dziś nie jest łatwo znaleźć prawdziwych ekspertów w budownictwie drewnianym. Począwszy od architektów, a skończywszy na cieślach. Naszą grupę tworzą ludzie pełni pasji do drewna i szeroko pojętej ekologii. Naszym klientom zapewniamy niepowtarzalny i niespotykany nigdzie indziej na świecie miód z lasów syberyjskich o niezwykłych połączeniach smakowych, np. cedr i propolis (znany również jako naturalny antybiotyk), a także orzeszki cedrowe i olejki cedrowe, które pomagają w różnych dolegliwościach.

Budujemy domy całoroczne z drewna syberyjskiego w trzech technologiach. Oferujemy bale okrągłe lite toczone, bale prostokątne lite i bale klejone. Wykonane przez nas domy mogą być z cedru syberyjskiego, modrzewia syberyjskiego i sosny syberyjskiej. Każdy dom jest równie wyjątkowy i indywidualny, jak jego właściciele ceniący sobie życie bliżej natury. Realizując marzenia naszych Klientów potrafimy zbudować dom według najbardziej skomplikowanego projektu. Współpracujemy z biurami architektonicznymi, którzy specjalizują się wyłącznie w projektowaniu obiektów z drewna w naszych technologiach.

Inspiracją do powstania firmy była podróż na Syberię i zachwycająca tajga syberyjskich lasów, kilkuset letnie drzewa i energia od nich płynąca.

Wycina się je selekcyjnie w naturalny sposób aby w ich miejsce urosły kolejne. Następnie wycięte drzewa przewożone są na obróbkę do naszego zakładu produkcyjnego na Syberii w miejscowości Luzino (30km od Omska), są tam odpowiednio przygotowywane zgodnie z projektem, a następnie gotowe elementy przewożone są prosto na plac budowy Klienta w dowolne miejsce na świecie.

Drewno jest najwyższej jakości, starannie przez nas kontrolowane na każdym etapie produkcji i posiada wszelkie certyfikaty niezbędne do jego użyteczności. Oferujemy bale toczone lite od średnicy 24cm do 40cm, te średnice spełniają normy domu całorocznego. Alternatywą dla ścian okrągłych są pozostałe dwie technologie: bal prostokątny lity oraz bal prostokątny klejony, oba o maksymalnych szerokościach 30cm.

Produkujemy również elementy wykończeniowe z najwyższej jakości drewna syberyjskiego: mocnego modrzewia, pięknego cedru oraz doskonałej sosny syberyjskiej. Elementy takie jak deska podłogowa, deska tarasowa, profil elewacyjny, block-haus są idealnym dopełnieniem naszej oferty domów.

Bale okrągłe toczone są w naszym zakładzie na Syberii w okolicach miejscowości Omsk. Oferujemy budowę z trzech surowców syberyjskich - sosna, modrzew, cedr. Budujemy domy, obiekty z bali „pod klucz” oraz sprzedajemy gotowe elementy na dom również bez montażu. W niezwykle pięknej miejscowości położonej jedyne 45 minut drogi od centrum Warszawy o nazwie Kamieńczyk, oferujemy sprzedaż działek wraz z domami z bala. Zbudowaliśmy tam dom pokazowy z cedru syberyjskiego o średnicy 30cm i powierzchni użytkowej 221m2. Każdy może przyjechać i obejrzeć ten wspaniały obiekt stworzony z pasji do budownictwa drewnianego.

bale
Doświadczenie

Doświadczenie

Mamy mocne fundamenty

Wojciech Popławski

Doświadczenie

Wojciech Popławski – przedsiębiorca z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu przedsiębiorstw. Jego specjalizacją jest nadzór nad prawidłową jakością sprowadzanych towarów z Rosji. Posiada niezwykłe umiejętności organizacyjne. „Lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć” - między innymi z takim przeświadczeniem z sukcesem zarządza wieloma firmami, zwiedzając tym samym różne, nawet te najbardziej egzotyczne zakątki świata. Łączy pasje z biznesem co bezpośrednio przekłada się na sukces.

Wielokrotnie prowadził prelekcje na Uczelniach Wyższych w Polsce i Rosji. Tematyką prelekcji jest współpraca na rynku syberyjskim oraz promowanie budownictwa drewnianego w Europie. Uczestniczy w seminariach oraz najważaniejszych konferencjach światowych. Jako Członek Zarządu "Fundacji Polonia Gospodarcza Świata" promuje Polski biznes na wschodzie. Jest również członkiem Stowarzyszenia Polonii "Rodzina" w Omsku, gdzie wspomaga Polonię w Rosji poprzez organizację wyjazdów edukacyjnych do Polski.

Wióry

kontakt

napisz

do nas

*pola wymagane